Powrót do O nas

article_main_img

BorgWarner Poland Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowywany z Funduszy Europejskich

BorgWarner Poland Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Opracowanie spełniającej wymagania rynku i najnowsze normy emisji spalin nowej generacji turbosprężarek do dużych silników”.

Celem Projektu jest opracowanie innowacji produktowej o skali międzynarodowej w postaci turbosprężarki nowej generacji przeznaczonej do silników o pojemności co najmniej 15 litrów (15l+) maszyn i urządzeń nieporuszających się po drogach publicznych (tzw. non-road engine).

Projekt obejmował będzie prace rozwojowe oraz prace przedwdrożeniowe. Wdrożenie wyników Projektu nastąpi w okresie 3 lat od zakończenia Projektu. Innowacja produktowa w postaci turbosprężarki nowej generacji do silników o pojemności 15l+, opracowana w toku prac B+R zostanie wdrożona we własnej działalności BorgWarner, na terenie RP.

Wprowadzenie wyników prac B+R do własnej działalności gospodarczej Spółki odbędzie się poprzez rozpoczęcie produkcji seryjnej opracowanego urządzenia, po przeprowadzeniu prac przedwdrożeniowych polegających na przygotowaniu dokumentacji wdrożeniowej.

Rezultat Projektu będzie oferowany producentom silników oraz docelowych maszyn i urządzeń z segmentu tzw. non-road engine, funkcjonującym w skali międzynarodowej.

Wartość projektu:  12 140 055.26 PLN

Dofinansowanie projektu z UE:  4 931 741.46 PLN

Funduszy Europejskich

Overlay Title

close